Wydarzenia

Otwarcie Orkonu

14 lipca 14:00

Orcoiny

Cały Orkon

Orkoiny to kolorowe monety ukryte wśród malowniczych leśnych ścieżek, czekające na odkrycie przez odważnych poszukiwaczy skarbów! Codziennie organizatorzy rozmieszczają je w terenie, zapewniając uczestnikom niezapomniane chwile poszukiwań i przygody podczas całego Orkonu.

Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawie za pomocą specjalnej aplikacji na Androida, która umożliwia skanowanie znalezionych monet. Każda moneta posiada unikatowy kod, który przypisuje punkty do drużyny poszukiwacza. Dodatkowo aplikacja dostarcza wskazówki dotyczące lokalizacji monet, inspirując do odkrywania nowych zakątków natury.

Twórcy:
Marcin "Padawan" Wiśniowski
Ewa "Padme" Damek

Misiówka

14 lipca 17:00

Gra dla graczy rozpoczynających swoją podróż z grami terenowymi i/lub Orkonem. Zabierzcie drużynę i przeżyjcie pierwszą przygodę w świecie orkonowym. Mistrz zakonny Vorsterdomu ma dla was zadanie, które wymaga trochę więcej elegancji i sprytu (oraz dyskrecji) niż wysłanie zaciężnych w lśniących zbrojach.

Czy podołacie tej próbie i odnajdziecie cenny skarb?

Twórcy:
Jakub Marcinkowski

Koncert Basi Karlik

14 lipca 21:00

Z wielką radością zapraszamy Was na niezwykłe wydarzenie muzyczne. Barbara Karlik zabierze nas w magiczną podróż dźwiękową, prezentując swój talent na harfie.

Barbara, znana z wyjątkowego wirtuozerstwa, przeniesie nasze dusze w światy pełne fantazji i emocji. Jej gra na harfie wkomponuje się doskonale w atmosferę Orkonu, tworząc niezapomnianą oprawę dźwiękową dla naszego konwentowego spotkania.

Melancholia

15 lipca 18:00-23:00

Jest 1812 rok - napoleońska, niezwyciężona armia maszeruje na Moskwę. Lada dzień dotrze do Witebska. Okoliczni mieszkańcy już zastanawiają się, jakie zmiany przyniesie wojna w ich życiu.

Larp „Melancholia” jest stylizowany na romantyczny obraz polski z początku XIX wieku Będzie to gra obyczajowo-dramatyczna z dylematami i osobistymi wątkami.

Twórcy:
Piotr Wysocki-Wierdak
Łukasz Kasznia
Agnieszka Kasznia
Aleksandra Wysocka-Wierdaka

Warsztaty Impro

16 lipca 14:00

Zapraszamy na pełne energii i kreatywności warsztaty, które pomogą Ci w integracji z grupą oraz rozwinięciu zdolności improwizacyjnych! Przygotuj się na niezapomnianą przygodę pełną gier i zabawy!

Co czeka uczestników: Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w różnorodnych grach improwizacyjnych, takich jak "Spóźnienie do pracy", "Dwugłowy profesor", "Randka w Ciemno", czy "Freeze". To doskonała okazja do treningu swoich umiejętności aktorskich i improwizacyjnych oraz świetnej zabawy w luźnej atmosferze.

Dla kogo są warsztaty: Warsztaty są otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje zdolności improwizacyjne i cieszyć się czasem spędzonym w towarzystwie kreatywnych osób.

Twórcy: Grzegorz Lewandowski

Eldoesz

16 lipca 22:00-02:00

W górach zmierzch zapada wcześniej. – pomyślał, po czym sam przed sobą zawstydził się trywialności tego stwierdzenia. Pogawędki o pogodzie z towarzyszami podróży mogłyby być usprawiedliwione kurtuazją, niemniej przedział wieczornego ekspresu do Frennstadt był pusty.

Eldoesz jest larpem psychologicznym, osadzonym w Europie Środkowej przełomu wieków XIX i XX. Bohaterowie, urodzeni w romantycznych czasach tajemnic i wiary w nadprzyrodzone, stoją zatem u progu wielkich zmian technologicznych i myślowych.

Design Doc

Twórcy:
Marek Frankowski
Alicja Babińska
Koło Naukowe Larp AGH

Killer: Może być tylko jeden

Zapisy:
17 lipca 14:00
18 lipca 14:00

Przygotujcie się na najbardziej ekscytującą grę obozową sezonu! Uczestnicy ścigają się, by przeżyć i zwyciężyć. Czy uda Ci się przetrwać, unikająć podstępnych pułapek, czy też staniesz się ofiarą sprytnej strategii innych? Przygotujcie się an niekończącą się adrenalinę, emocje, niezapomniane wspomnienia!

Start: 19 lipca, do ostatniego żywego gracza

Twórcy: Jakub "Chudy" Ciba

Heroes III: Miasto Bohaterów

17 lipca 15:00

Odwieczne wojny, błyskotliwe intrygi, przerośnięte ambicje, obłąkanie chwałą - bohaterowie nie biorą się znikąd. Czy przestają się rodzić, gdy to wszystko przemija? Pakty dotyczą królów, ale żaden traktat nie zakończy konfliktów w sercach walczących. Tysiące istot poniewieranych w kampaniach swoich dowódców nie otrząśnie się za pociągnięciem pióra dyplomaty, a przecież to z spośród nich powstają herosi. Czasy pokoju i czasy wojny to złuda możnych. Jest tylko czas bohaterów.

Analiza Strojów

Twórcy:
Mateusz "Mad" Kamiński
Kasia "Grelka" Boratyńska
Jacek Boratyński

Kłoda

18 lipca 22:00 (czwartek)

Larp tradycyjnie owiany tajemnicą. Wszystkiego, czego powinniście się dowiedzieć - dowiecie się na miejscu.

Należy mieć uproszczony, wygodny strój w klimacie fantasy.

Twórcy: ???

Diuna : Nowy Świt nad Arrakis, 1000 lat przed Muad'Dib

19 lipca 14:00-20:00

Do Wielkich Rodu

Ja, Cesarz Shaddam II, zwołuję was na walne spotkanie, które odbędzie się w dniu 19 lipca 23191 roku. Spotkanie to ma na celu wyłonienie nowego Lennika Arrakis, który będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłości Imperium. List ten ma charakter edyktu i jest oficjalnym wezwaniem do udziału w spotkaniu. Każdy z Wielkich Rodów ma obowiązek stawić się punktualnie o godzinie 14:00 w pałacu , w stolicy Arrakin.

Niech to spotkanie będzie okazją do wykazania się waszą lojalnością i oddaniem dla Imperium. Niech wasze stroje będą najpiękniejsze, a wasze słowa najmocniejsze. Niech to spotkanie będzie godne waszej wielkości.

Wasz umiłowany Cesarz, Shaddam II

Twórcy: Maciej Malec, Kama Malec

Aukcja Orkonowa

19 lipca 20:00-22:00

Zapraszamy na ekscytującą aukcję, podczas której będziecie mieli/miały okazję przebierać w wyjątkowych przedmiotach oferowanych przez naszych sponsorów!

Co czeka uczestników: Przygotujcie się na unikalną okazję do zdobycia niezwykłych przedmiotów, które zostaną przekazane przez naszych hojnych sponsorów. Od rzadkich gadżetów po ekskluzywne pamiątki — na aukcji znajdziecie wszystko, czego dusza zapragnie!

Wsparcie Orkonu: Wszystkie dochody z aukcji zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji i kontynuację naszej misji promowania kreatywności, wspólnoty i pasji wśród uczestników Orkonu.

Pieczęcie Lakowe: Stwórz Wyjątkowe Pieczęcie na Papierze!

20 lipca 14:00

Dołącz do nas na fascynujące warsztaty, podczas których będziesz mógł/mogła stworzyć swoją własną, unikalną pieczęć lakową!

Wiek uczestników: Ze względu na użycie ognia, uczestnicy poniżej 16 roku życia powinni uczestniczyć w warsztatach pod opieką dorosłego.

Co czeka uczestników: Na warsztatach będziesz miał/miała okazję wybrać swoje wzory i motywy, a następnie odbić wybraną przez siebie pieczęć na papierze, wstędze lub kopercie. Stwórz wyjątkowe elementy ozdobne do swoich listów i dokumentów!

Co należy wziąć ze sobą: Jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą swoje papierowe materiały do pieczętowania (np. listy, koperty), jednakże nie zapewniamy korespondencji do włożenia do kopert.

Dla kogo są warsztaty: Warsztaty są otwarte dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w sztuce pieczęci lakowych i cieszyć się kreatywnym procesem tworzenia.

Twórcy: Aleksandra "Siostra Rabina" Kęsoń

Warsztaty biżuterii z drutu

20 lipca 16:00

Dołącz do nas na warsztatach, gdzie będziesz mógł/mogła stworzyć własny, unikatowy element biżuterii z drutu miedzianego!

Dostępne kolory: Srebrny, złoty, czarny, miedziany — wybierz swój ulubiony kolor i stwórz wyjątkowy detal, który odzwierciedli Twoją osobowość!

Limit uczestników: Ilość miejsc ograniczona do 5 osób, aby zapewnić każdemu uczestnikowi odpowiednią uwagę i możliwość skupienia się na tworzeniu.

Co czeka uczestników: Na warsztatach będziesz miał/miała okazję przygotować prosty element biżuterii, tak jak obrączka lub pierścień, wykorzystując drut miedziany. Dzięki naszej pomocy i wskazówkom stworzysz unikatowy detal, który będzie idealnym dodatkiem do Twojej kolekcji biżuterii!

Twórcy: Joanna Łanuszewska

Koncert muzyki relaksacyjnej

20 lipca 17:00-20:00

Już po raz trzeci chciałabym zaprosić konwentowiczów na około godzinną podróż do krainy dźwięków i relaksu. Ponownie zagoszczą w Łutowcu misy, bębny, dzwonki, monokuranty, gong oraz handpan, aby zapewnić uczestnikom koncertu beztroskie pobujanie w hamakach / poleżenie na kocykach lub umożliwić głęboko relaksująca drzemkę na świeżym powietrzu :) Osoby zainteresowane udziałem w koncercie są proszone o przyniesienie sobie kocyków, leżaków i karimat umożliwiających komfortowe położenie się w wygodnej pozycji. Atrakcja nadaje się dla dzieci o ile tylko będą miały dość cierpliwości, by nie przeszkadzać innym uczestnikom koncertu.

Twórcy: Małgorzata Biegańska-Hendryk

Noc Zaklętych Napojów

20 lipca 21:00-00:00

Zapraszamy was wszystkich na Imprezę Lampową „Nocy Zaklętych Napojów”, w której uczestnicy wcielą się w świętujących czarodziejów. Jest to wydarzenie skierowane do wszystkich pełnoletnich uczestników Orkonu. Dla graczy uczestniczących w Larpie Wylęgarnia Strachu ta impreza będzie stanowiła Prepaly pozwalający na zdobycie dodatkowych wątków oraz nowej perspektywy na wydarzenia przed grą.

Noc Zaklętych Napojów to okazja do świętowania różnorodności magicznych trunków i mikstur przy akompaniamencie muzyki i dobrej zabawy. To wyjątkowe święto odbywające się w letnią noc, gdy gwiazdy świecą jasno na nocnym niebie nad magicznym społeczeństwem.

Twórcy:
Bartosz "Roy" Rojek
Natalia "Nati" Jonas
Mariusz "Cujak" Knapik

Tańce z RubiRinem: Tańcz, gdzie dusza gra!

21 lipca 15:00

Zapraszamy na niezapomnianą podróż przez świat tańca, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie!

Co czeka uczestników: Przygotujcie się na tańce barokowe, renesansowe, balfolkowe i poleczki — wybór zależy od Waszych chęci i upodobań! Odkryjcie piękno różnorodności tańca i połączcie się z muzyką w rytmie serca.

Dla wszystkich: Niezależnie od poziomu zaawansowania czy doświadczenia tanecznego, każdy może wziąć udział w naszych warsztatach. Chętnie wprowadzimy Was w tajniki różnorodnych tańców i zapewnimy niezapomniane chwile radości i zabawy.

Twórcy: Tess Sgabello, Rabin, Milord, AB

Synpozjum o walce larpowej

21 lipca 17:00

Zapraszamy na pasjonujące spotkanie, gdzie podzielimy się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie walki na larpach!

Co czeka uczestników: Podczas sympozjum będziemy omawiać mechanikę walki na larpach, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Bitwy o 15. Porozmawiamy również ogólnie o różnych aspektach walki na larapach, dzieląc się naszymi pomysłami, doświadczeniami i refleksjami.

Otwarta dyskusja: To doskonała okazja, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, zadawać pytania i wymieniać się opiniami z innymi pasjonatami walki na larach. Niezależnie od poziomu doświadczenia, każdy uczestnik jest mile widziany!

Twórcy: Wojtek Nita

Wylęgarnia Strachu

21 lipca 21:00-00:00

Kiedy słońce zachodzi, wszystko wydaje się bardziej przerażające niż za dnia. Trzaskając pod nogą śnieg, poruszający się w oddali krzak czy para świecących w ciemności oczu spoglądająca wprost na was...

Wylęgarnia Stachów to gra, w której planujemy opowiedzieć wraz z wami historię pełną grozy, niejednoznacznych, moralnych decyzji, przepełnioną smutkiem i kipiącą mocnymi emocjami. Planujemy rozgrywkę mocno nastawioną an imersje z dużą ilością potencjalnych triggerów.

Twórcy:
Bartosz "Roy" Rojek
Natalia "Nati" Jonas
Mariusz "Cujak" Knapik

Wielka Bitwa o 15

22 lipca 14:00-19:00

Drodzy Orkonowicze, jeśli macie chęć pobiegać trochę po lesie i powalczyć na lateksiaki Wilka bitwa o 15 jest właśnie dla was. Nie jest to fabularny larp a bardziej kilka scenariuszy bitewnych do rozegrania między wami. Settingowo trzymamy się dowolnego fantasy. Doklejajcie uszy, kły, orcze maski epickie hełmy albo zakładajcie chłopska koszule, bierzcie bezpieczne widły i lecimy do lasu. Larp dla każdego, kto ma chęć na odrobinę wysiłku fizycznego. Do zobaczenia o 15.

Twórcy: Wojtek Nita

Pokot

22 lipca 21:00-01:00

Jest rok 2020, Stany Zjednoczone Ameryki. Zostajecie wezwani na miejsce zdarzenia, do bazy badawczej Dellaway E-4, która przed kilkoma dniami wysłała sygnał SOS. Krótks, zapętlona transmisja wskazuje na najwyższe, bezpośrednie zagrożenie życia. Stacja o utajonej jak dotąd lokalizacji, po raz pierwszy wypuszcza "szerzej" informacje na temat swojej przybliżonej lokalizacji.

Larp pokot, jest larpem narracyjnym z elementami walki, stawiającym na głęboką immersję i sprawne działanie graczy w celu osiągnięcia postawionego wam celu. Wasze rozeznanie, sprawność fizyczna, psychika oraz sprawna komunikacja stanowić będzie o skuteczności waszej grupy w wykonaniu celu misji. Larp odbywa się w nocy, dzięki czemu doznania ciężkiej do wykonania misji wojskowej będzie nieco łatwiej osiągalne.

Design Doc

Twórcy:
Sebastian Płotka
Maciek "Elgado" Ciba

Elfia Noc

23 lipca 13:00-18:00

24 lipca 14:00-18:00

Wielka wojna Elficka się skończyła, wschodnie i zachodnie królestwo walczyły ze sobą, został Kryzys. Teraz nastał nowy wiek, nowa wódz, charyzmatyczna i pewna siebie, wyprowadzi nas z kryzysu magicznego, który dotknął nas po wojnie.

To jest larp społeczny, przedstawiający pewne wydarzenie w historii jakiegoś magicznego królestwa. Larp w formie piaskownicy, czyli wy tworzycie postacie zgodnie z tym, na co pozwala stworzenie postaci, albo dostajecie je ode mnie, jednak jak larp się rozwinie i jak skończy zależy od waszych decyzji. Szczególnie względem siebie nawzajem.

Twórcy: Tomek Borkowski "Kenny"

Warsztaty Survivalowe

24 lipca 21:00-01:00

Zapraszamy na praktyczne warsztaty, podczas których podzielę się podstawową wiedzą na temat przetrwania, zdobytą na licznych szkoleniach. Co czeka uczestników: Podczas warsztatów dowiesz się, jak radzić sobie w trudnych warunkach, zdobywać niezbędne umiejętności przetrwania i wykorzystać dostępne zasoby na swoją korzyść. Dla kogo są warsztaty: Warsztaty są otwarte dla wszystkich zainteresowanych nauką podstaw przetrwania, niezależnie od poziomu doświadczenia.

Twórcy: Iwan Printer

Wiedźmin: Ścieżka Przeznaczenia

25 lipca 14:00-23:00

Do wielce szanownych Łowców Czarownic.

Jesteśmy zmuszeni prosić Szanownych Panów o pomoc, we wsi naszej dzieją się rzeczy tajemnicze i rozumem niepojęte. Światła jakowe, dziwaczne po lasach się błąkają. Nocami ludzie giną. W wielkim przestrachu tu żyjemy, jutra nie pewni. Wierzymy, że ludzie szlachetni, tacy jak Wy Panowie, wioskę naszą rychło ode złego wybawicie.

P.S. Kury zdrowo się niosą, za dwa miesiące będą pisklaki.

Z wyrazami szacunku i niech Was Wieczny Ogień prowadzi

Wójt wsi Brzozówka.

Jest to larp gamistyczno - narratywistyczny, z naciskiem na wątki osobiste, śledcze i religijne. Gra osadzona jest w mrocznym i brutalnym uniwersum, pełnym magii, tajemnic i zwykłych ludzkich problemów.

Design Doc

Twórcy:
Julia „Tężec” Kowalczyk
Paweł „Einar” Kamiński
Jerzy „Greg” Nowak

Zapomniane Plemię

26 lipca 15:00-18:00

Jest to larp osadzony w świecie Orkonowym. Klimat będzie plemienny, dziki, ale w orczy sposób sprawiedliwy i honorowy. Gracze wcielają się w plemię orków, których pamięć i wspomnienia zostały wymazane. Nie znany jest powód takiego stanu rzeczy. W trakcie gry nie będzie możliwości odzyskania pamięci, ani odkrycia historii plemienia. Wiedza została bezpowrotnie utracona. Zadaniem uczestników będzie wytworzenie nowej struktury plemiennej. Struktura larpa nie narzuca żadnych ograniczeń co do ostatecznego wyglądu orczej społeczności. Każda zaakceptowana hierarchia, tradycja czy obrządek może stać się częścią nowego plemienia. Czas trwania larpa to 6 uderzeń w gong (moderowane przez MG 2-4 godziny). Konflikty są nieuniknione wśród orczych ludów. Mechanicznie nie istnieje permanentna śmierć postaci. Silne i żywotne organizmy orków po przegranej walce potrzebują tylko chwili na regenerację.

Twórcy: Wojciech Nita

OIO - Ostateczna Impreza Orkonowa

26 lipca 19:00-05:00

To już #5 edycja OIO. Tu nie ma znaczenia strój, ani fabuła, liczy się tylko taniec, muzyka i dobra zabawa. Zapraszamy wszystkich na epickie przyjęcie zamykające #32 Orkon.

Miejsce: Fort

Bawimy się razem do białego rana!

Zakończenie Orkonu

27 lipca 15:00