Czym jest Orkon?

Orkon to największy i najstarszy w Polsce konwent fabularnych gier terenowych (larpów – Live Action Roleplaying). Odbywa się co roku w lipcu w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i trwa dwa tygodnie. W ostatnich latach liczba uczestników konwentu sięga 350 osób.

Trzy dni Orkonu zajmuje Gra Główna – duży larp osadzony w autorskim świecie fantasy. Podczas pozostałych dni odbywają się krótsze LARPy. Świat Gry Głównej, zwany światem orkonowym, powstał specjalnie na użytek konwentu. Kolejne edycje Orkonu kontynuują historię tego fikcyjnego świata.

Orkon gromadzi miłośników fabularnych gier terenowych fantasy z całej Polski; od wielu lat orkonowicze stanowią zżytą społeczność. Zapraszamy wszystkich chcących wcielić się w mieszkańców odgrywanego świata. Wymagane są jedynie: wyobraźnia, przebranie i rekwizyty, chęć do wspólnej zabawy i ukończone 18 lat (względnie ukończone 15 lat oraz towarzystwo opiekuna).

Regulamin i etykieta

Każdy uczestnik naszego konwentu musi zaakceptować Regulamin Konwentu. Jego aktualną wersję znajdziesz TUTAJ.

Pewnych rzeczy nie da się zapisać w regulaminie, choć stanowią one podstawę spokojnego życia obozowego i dobrej zabawy na larpach. Dla Waszej wygody niepisane zasady orkonowego savoir vivre’u zostały spisane i opublikowane. Koniecznie zapoznajcie się z zasadami Etykiety Orkonowej! Zależy nam, żebyście czuli się bezpiecznie na konwencie, dlatego zwracamy się do Was z prośbą o zapoznanie się również z Polityką Antyprzemocową Orkonu!

obrazek na sekcji
STRONA JEST OBECNIE W BUDOWIE - odwiedź nas wkrótce!